Connect with us

Hi, what are you looking for?

Remont

Rodzaje tapet ściennych

Tapety są obecnie niezwykle popularnym wyborem wzornictwa. Wraz z odrodzeniem się tej niezwykle wszechstronnej, wyrazistej opcji pokrycia ścian nadeszło wiele nowych rozwiązań w zakresie materiałów tapetowych. Minęły już czasy frustrujących tapet, które są trudne do zainstalowania i jeszcze trudniejsze do usunięcia. Teraz możesz cieszyć się różnorodnością materiałów, które są łatwe w instalacji i usuwaniu. Możesz wybrać najlepszy wzór i materiał do pomieszczenia, które wyposażasz, a także ten, który jest najbardziej zgodny z Twoimi upodobaniami projektowymi.

Tapety winylowe
Tapety winylowe są najbardziej popularną opcją w pokryciach ściennych ze względu na swoją wszechstronność. Jest łatwa do zainstalowania, łatwa do usunięcia i łatwa do czyszczenia. Istnieje kilka różnych opcji tapet na bazie winylu w zależności od potrzeb pomieszczenia, które chcesz udekorować.

Solid Sheet Vinyl
Ten rodzaj czystej tapety winylowej jest najbardziej trwałą opcją ze względu na jej grubość, łatwe czyszczenie i łatwe usuwanie. Stały arkusz winylu jest często wytłaczany, co dodaje piękna do druku.

Tkanina powlekana winylem
Tapeta z tkaniny jest popularnym wyborem z powodu jej naturalnego wyglądu i tekstury. Powłoka winylowa nadaje jej dobry stopień ochrony i trwałości. Jest to doskonały wybór do salonu lub jadalni, gdzie tekstura jest kluczowym elementem wystroju.

Papier powlekany winylem
Papier z powłoką winylową, stanowiący unowocześnienie w stosunku do zwykłej tapety papierowej, oferuje trwałość i możliwość mycia, której sam papier po prostu nie posiada. Powłoka winylowa sprawia, że ten rodzaj tapety jest świetną opcją dla różnych pomieszczeń, w tym środowisk o wysokiej wilgotności, takich jak łazienki, pralnie i kuchnie.

Tapety włókninowe
Tapety włókninowe to opcja całkowicie wolna od winylu, która jest doskonałym wyborem, jeśli jesteś wrażliwy na względy środowiskowe. Jest również zmywalna i oddychająca. Tak więc, nie trzeba się martwić o pleśń z tą tapetą. Jest również bardzo łatwy do zainstalowania i usunięcia. Nie rozrywa się łatwo i schodzi ze ściany w jednym długim pasku. Tak więc, jeśli masz jakieś prace strukturalne do zrobienia ze ścianą, możesz usunąć tapetę i umieścić ją ponownie, gdy będziesz gotowy.

Tapeta Easy-Walls
Podobny do tapety włókninowej, Easy-walls jest materiałem, który jest całkowicie wolny od PVC i VOC, a tusz powstaje na bazie wody. Tapeta jest łatwa do czyszczenia, ale jednocześnie oddychająca. Więc nie będziesz musiał się martwić o pleśń. Ten rodzaj tapety jest zwykle dostarczany z wstępnie nałożonym klejem, więc instalacja i usuwanie to bułka z masłem.

Tapety wstępnie klejone
Tapeta może być jednym z wyżej wymienionych rodzajów i jednocześnie wstępnie przyklejona. Termin „wstępnie przyklejona” oznacza, że nie trzeba kupować dodatkowego kleju, ponieważ jest on już na tapecie. Klej jest suchy i musi być tylko aktywowany przez zwilżenie tylnej strony papieru.

Tapety tłoczone
Tapety teksturowane i tłoczone dodają głębi i ciekawego kontrastu do gładkich ścian. Tekstury mogą sięgać od delikatnych i miękkich nadruków inspirowanych tkaninami, aż po dramatyczne geometrie. Najpopularniejsze kolory to krem, kamień i taupe, ponieważ tworzą one wspaniałą naturalną paletę, która może współgrać z większością innych kolorów akcentów i funkcji. Wytłaczane tapety mogą ukryć wady ścian: zadrapania, pęknięcia i ogólnie chropowatość ścian. Można je malować. Wady to: trudno je dobrze przykleić (bo z czasem krawędzie zaczynają się wyginać i rozwarstwiać), trudno je też odkleić od ściany, a przy usuwaniu tapety tłoczonej istnieje ryzyko uszkodzenia tynku.

Może Cię również zainteresować

Remont

Jeśli wprowadzisz się do starszego budynku, często napotkasz taki problem: kafelki gdziekolwiek spojrzysz! Zazwyczaj nie są to szykowne płytki z kamienia naturalnego w nowoczesnym...

Budowa domu

Nowoczesna stodoła – każdy z nas słyszał kiedyś tą nazwę, ale prawdopodobnie nadal nie jesteśmy pewni, co ten termin właściwie oznacza. Cóż, ta niezwykła...

Wnętrza i aranżacja

Skandynawski design to przede wszystkim spokój, prostota, czystość, a jednocześnie pełna funkcjonalność. Skandynawski design pojawił się w latach 50-tych XX wieku i stał się...

Remont

Najbardziej ekscytujące, a często zarazem najtrudniejsze jest wybieranie odpowiedniej farby. Już sam wybór koloru jest wystarczająco trudny, na dodatek wybór odpowiedniej tekstury może być...

Copyright © 2021 Dom i Ogród ABC