Connect with us

Hi, what are you looking for?

Remont

Rodzaje tapet ściennych

Tapety są obecnie niezwykle popularnym wyborem wzornictwa. Wraz z odrodzeniem się tej niezwykle wszechstronnej, wyrazistej opcji pokrycia ścian nadeszło wiele nowych rozwiązań w zakresie materiałów tapetowych. Minęły już czasy frustrujących tapet, które są trudne do zainstalowania i jeszcze trudniejsze do usunięcia. Teraz możesz cieszyć się różnorodnością materiałów, które są łatwe w instalacji i usuwaniu. Możesz wybrać najlepszy wzór i materiał do pomieszczenia, które wyposażasz, a także ten, który jest najbardziej zgodny z Twoimi upodobaniami projektowymi.

Tapety winylowe
Tapety winylowe są najbardziej popularną opcją w pokryciach ściennych ze względu na swoją wszechstronność. Jest łatwa do zainstalowania, łatwa do usunięcia i łatwa do czyszczenia. Istnieje kilka różnych opcji tapet na bazie winylu w zależności od potrzeb pomieszczenia, które chcesz udekorować.

Solid Sheet Vinyl
Ten rodzaj czystej tapety winylowej jest najbardziej trwałą opcją ze względu na jej grubość, łatwe czyszczenie i łatwe usuwanie. Stały arkusz winylu jest często wytłaczany, co dodaje piękna do druku.

Tkanina powlekana winylem
Tapeta z tkaniny jest popularnym wyborem z powodu jej naturalnego wyglądu i tekstury. Powłoka winylowa nadaje jej dobry stopień ochrony i trwałości. Jest to doskonały wybór do salonu lub jadalni, gdzie tekstura jest kluczowym elementem wystroju.

Papier powlekany winylem
Papier z powłoką winylową, stanowiący unowocześnienie w stosunku do zwykłej tapety papierowej, oferuje trwałość i możliwość mycia, której sam papier po prostu nie posiada. Powłoka winylowa sprawia, że ten rodzaj tapety jest świetną opcją dla różnych pomieszczeń, w tym środowisk o wysokiej wilgotności, takich jak łazienki, pralnie i kuchnie.

Tapety włókninowe
Tapety włókninowe to opcja całkowicie wolna od winylu, która jest doskonałym wyborem, jeśli jesteś wrażliwy na względy środowiskowe. Jest również zmywalna i oddychająca. Tak więc, nie trzeba się martwić o pleśń z tą tapetą. Jest również bardzo łatwy do zainstalowania i usunięcia. Nie rozrywa się łatwo i schodzi ze ściany w jednym długim pasku. Tak więc, jeśli masz jakieś prace strukturalne do zrobienia ze ścianą, możesz usunąć tapetę i umieścić ją ponownie, gdy będziesz gotowy.

Tapeta Easy-Walls
Podobny do tapety włókninowej, Easy-walls jest materiałem, który jest całkowicie wolny od PVC i VOC, a tusz powstaje na bazie wody. Tapeta jest łatwa do czyszczenia, ale jednocześnie oddychająca. Więc nie będziesz musiał się martwić o pleśń. Ten rodzaj tapety jest zwykle dostarczany z wstępnie nałożonym klejem, więc instalacja i usuwanie to bułka z masłem.

Tapety wstępnie klejone
Tapeta może być jednym z wyżej wymienionych rodzajów i jednocześnie wstępnie przyklejona. Termin „wstępnie przyklejona” oznacza, że nie trzeba kupować dodatkowego kleju, ponieważ jest on już na tapecie. Klej jest suchy i musi być tylko aktywowany przez zwilżenie tylnej strony papieru.

Tapety tłoczone
Tapety teksturowane i tłoczone dodają głębi i ciekawego kontrastu do gładkich ścian. Tekstury mogą sięgać od delikatnych i miękkich nadruków inspirowanych tkaninami, aż po dramatyczne geometrie. Najpopularniejsze kolory to krem, kamień i taupe, ponieważ tworzą one wspaniałą naturalną paletę, która może współgrać z większością innych kolorów akcentów i funkcji. Wytłaczane tapety mogą ukryć wady ścian: zadrapania, pęknięcia i ogólnie chropowatość ścian. Można je malować. Wady to: trudno je dobrze przykleić (bo z czasem krawędzie zaczynają się wyginać i rozwarstwiać), trudno je też odkleić od ściany, a przy usuwaniu tapety tłoczonej istnieje ryzyko uszkodzenia tynku.

Może Cię również zainteresować

Remont

Jeśli wprowadzisz się do starszego budynku, często napotkasz taki problem: kafelki gdziekolwiek spojrzysz! Zazwyczaj nie są to szykowne płytki z kamienia naturalnego w nowoczesnym...

Budowa domu

Nowoczesna stodoła – każdy z nas słyszał kiedyś tą nazwę, ale prawdopodobnie nadal nie jesteśmy pewni, co ten termin właściwie oznacza. Cóż, ta niezwykła...

Budowa domu

Miedź, niegdyś najlepszy wybór dla wszystkich rur wodociągowych, została nieco odsunięta na bok przez elastyczne rury wykonane z polietylenu usieciowanego, w skrócie „PEX”. Podczas...

Wnętrza i aranżacja

Skandynawski design to przede wszystkim spokój, prostota, czystość, a jednocześnie pełna funkcjonalność. Skandynawski design pojawił się w latach 50-tych XX wieku i stał się...