Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wnętrza i aranżacja

Aranżacja ściany z telewizorem, jak prawidłowo umieścić telewizor w salonie

Prawidłowe umieszczenie telewizora jest o wiele ważniejsze, niż mogłoby się to nam wydawać. Jeśli po prostu ustawisz telewizor w kącie, prawdopodobnie utkniesz kręcąc szyją, zaburzając ład dekoracji, podkręcając głośność zbyt wysoko lub fundując sobie inne niedogodności. Podczas gdy większość ludzi radzi sobie doskonale, nie przywiązując zbyt dużej wagi do tego, gdzie znajduje się ich telewizor, nadal istnieje kilka wskazówek, o których należy pamiętać, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń życiową i rozrywkową.

Określanie właściwej wysokości i odległości telewizora
Jeśli chodzi o prawidłowe umieszczenie telewizora, wysokość i odległość są najważniejszymi elementami do rozważenia. Łatwo jest się zaabsorbować dopasowaniem każdego mebla do układu pokoju lub odwzorowaniem wymarzonego kina domowego, nie biorąc pod uwagę osobistego komfortu aranżacji. Nie ma powodu do zmartwień – poniższe porady pozwolą Ci uniknąć takiej wpadki.

Po pierwsze, wysokość telewizora powinna być na poziomie oczu osoby siedzącej, a nie stojącej. Jeśli telewizor musi być umieszczony wyżej na ścianie, ekran powinien być ustawiony pod kątem w dół, tak aby nadal znajdował się na wysokości oczu. W przeciwnym razie, montaż nisko na ścianie lub na krótkim meblu jest preferowany, więc kiedy siedzisz, twoja głowa będzie w jednej linii ze środkiem ekranu. O wiele wygodniej jest patrzeć prosto przed siebie, a nie w górę na ekran.

Jednym z najczęstszych błędów w projektowaniu wnętrz jest kupowanie zbyt dużego telewizora, który rozmiarowo nie nadaje się do rozmiaru pomieszczenia. Telewizor może być centralnym punktem przestrzeni życiowej, ale nie wygląda to zbyt dobrze, jeśli dominuje w pokoju kosztem reszty wystroju. Staraj się nie wtłaczać dużego telewizora do małego pokoju, nie tylko dlatego, że będzie on karłowacieć w twoich dekoracjach i umeblowaniu, ale także dlatego, że będzie działać szkodliwie na twoje oczy.

Odległość oglądania, do której należy dążyć, zależy od wielkości telewizora, tego, czy jest on wysokiej rozdzielczości, czy nie, oraz od układu pomieszczenia. Dokładnie oblicz, gdzie umieścisz swój telewizor lub szafkę RTV. Postaw go w odpowiedniej odległości od miejsca, w którym będziesz oglądać ekran, aby oglądanie telewizji nie powodowało zmęczenia oczu.

Na przykład, przy 26-calowym ekranie wystarczy, że będziesz znajdował się w odległości od 1 do 1.5 metra. Jednak 40-calowy ekran wymaga od 1.5 do 2 metra odległości dla idealnego oglądania. A kiedy przesiądziesz się na telewizor o przekątnej 65 cali, powinieneś być od niego oddalony o 2 do 3 metrów.

Jeśli Twój salon ma kilka okien
Salon z wieloma oknami to piękna rzecz ale może też spowodować, że umieszczenie telewizora będzie nieco trudne. Nieprzezroczyste zasłony mogą być bardzo pomocne, a zasłony z podszewkami zdecydowanie usuną odblaski na telewizorze w słonecznym pokoju. Zabiegi okienne , które wybierzesz będzie zależeć od schematu projektowania pokoju.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć, czy mogą umieścić telewizor przed oknem, ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest go unikać. Staraj się nie umieszczać telewizora przed lub naprzeciwko okna, zwłaszcza takiego, które wychodzi na zachód. Zapewne chcesz ograniczyć poziom odblasków i ilość światła padającego na ekran tak bardzo, jak to tylko możliwe. Niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu projektujesz, ważne jest, aby przy podejmowaniu decyzji, gdzie umieścić telewizor, zwrócić uwagę na kierunek, z którego będzie wpadało naturalne światło.

Najlepsze projekty wnętrz uwzględniają Twój telewizor od samego początku. Obejmuje to ustawienie go w pobliżu gniazdek elektrycznych i gniazdek internetowych, których potrzebuje. Należy również przejść do każdej instalacji telewizyjnej z wszystkich kabli niezbędnych lub prawidłowego typu łączników do powieszenia go na ścianie.

Podczas montażu na ścianie, należy poświęcić czas na przygotowanie wcześniej. Czy ściana nadaje się do montażu telewizora, czy też instalacja uszkodzi ścianę? Utwórz otwory prowadzące do zabezpieczenia elementów mocujących i sprawdź, czy Twój uchwyt i telewizor będą na właściwym poziomie. Musisz upewnić się, że telewizor jest pionowy, zanim odłożysz narzędzia, ponieważ ta pozycja będzie prawdopodobnie stała.

Najlepiej jest kupić meble przystosowane do zamieszczenie telewizora, które będą współgrały z resztą mebli w pokoju. Możesz rozważyć niestandardowe szafki, aby płynnie włączyć telewizor do przestrzeni życiowej i sprawić, by był tak dyskretny, jak to tylko możliwe.
Może Cię również zainteresować

Remont

Jeśli wprowadzisz się do starszego budynku, często napotkasz taki problem: kafelki gdziekolwiek spojrzysz! Zazwyczaj nie są to szykowne płytki z kamienia naturalnego w nowoczesnym...

Budowa domu

Nowoczesna stodoła – każdy z nas słyszał kiedyś tą nazwę, ale prawdopodobnie nadal nie jesteśmy pewni, co ten termin właściwie oznacza. Cóż, ta niezwykła...

Wnętrza i aranżacja

Skandynawski design to przede wszystkim spokój, prostota, czystość, a jednocześnie pełna funkcjonalność. Skandynawski design pojawił się w latach 50-tych XX wieku i stał się...

Remont

Najbardziej ekscytujące, a często zarazem najtrudniejsze jest wybieranie odpowiedniej farby. Już sam wybór koloru jest wystarczająco trudny, na dodatek wybór odpowiedniej tekstury może być...

Copyright © 2021 Dom i Ogród ABC