Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wnętrza i aranżacja

Czym kierować się wybierając narożnik do salonu – praktyczne wskazówki

Narożnik to praktyczny mebel do salonu, który może wypełnić wnętrze i nadać mu uroku. Często pełni wiele funkcji i jest głównym meblem w całym pomieszczeniu. Spójrz, jak wybrać narożnik do salonu i czym się kierować przy podejmowaniu decyzji.

Wybierz narożnik, który jest funkcjonalny

Jednym z podstawowych kryteriów wyboru narożnika do salonu jest jego funkcjonalność. Wszystko zależy od oczekiwań, które są w nim pokładane. Dla jednych to mebel służący do popołudniowego relaksu i przyjmowania gości. Dla drugich, z powodu braku jadalni, narożnik będzie służył także do jedzenia posiłku. Dla wielu osób narożnik to także funkcja spania, która wykorzystywana jest do codziennego, nocnego wypoczynku lub do sporadycznego nocowania gości.

Istotne przy wyborze narożnika jest określenie głównej funkcji, którą będzie pełnił w salonie. Na tej podstawie należy decydować o tym, jak istotna jest wygoda, a w jakim stopniu liczy się przede wszystkim jego design.

Dopasuj narożnik do swojego salonu

To oczywiste, ale warte przypomnienia. Tak jak w sypialni wybierasz łóżko, które pasuje do metrażu, tak równie istotne jest to w salonie. Pamiętaj, że dostęp do narożnika powinien być swobodny z każdej strony. Niewielkie pomieszczenie i zbyt duży narożnik to nietrafiony pomysł. W ten sposób sprawisz, że salon stanie się zagracony i będzie sprawiał wrażenie ciasnego.

Jaki narożnik wybrać do małego pomieszczenia? Dobrym pomysłem będzie ten w kształcie litery L, ponieważ można stworzyć z nim wiele różnych aranżacji. W niewielkich wnętrzach warto też decydować się na narożniki oszczędne w formie, utrzymane w jasnych lub neutralnych kolorach. To pozwoli osiągnąć efekt przestronności.  Szeroką ofertę narożników dopasowanych do pomieszczeń różnych rozmiarów znajdziesz na stronie: http://furniro.pl/.

Wybierz kolor dla siebie

Jeśli decyzję o formie i wielkości narożnika masz już za sobą, przychodzi czas na wybór idealnego koloru. Tutaj duże znaczenie mają nie tyle ogólne zasady, ile własne preferencje. Jeśli uwielbiasz odcienie zieleni, na przykład modny kolor butelkowej zieleni, to taki mebel świetnie sprawdzi się zarówno w dużych pomieszczeniach, jak i małych salonach. W niewielkich wnętrzach wystarczy potraktować narożnik jako jedyny akcent kolorystyczny i w pozostałej części pokoju postawić na biel lub jasny beż.

Jeśli natomiast preferujesz jasne narożniki, to pamiętaj o funkcjonalności. Wybierz tkaninę odporną na zmywanie, którą mimo jasnego koloru z łatwością utrzymasz w czystości.

Styl narożnika ma znaczenie

Jeszcze jednym czynnikiem decydującym o wyborze narożnika do salonu jest jego styl. Mebel wypoczynkowy powinien pasować do charakteru wnętrza oraz… właściciela. Poszukiwania zwykle rozpoczynają się właśnie od znalezienia narożnika o odpowiednim kształcie i kolorze. Minimalistyczne wnętrza szczególnie dobrze prezentują się z uwzględnieniem prostego mebla, pozbawionego dekoracji. Jednak we wnętrzu glamour można bardziej „poszaleć” i zdecydować się na narożnik wyposażony w zdobienia i ozdobne nóżki. W takich pomieszczeniach sprawdzi się także mieniący się materiał. Znajdź idealny narożnik dla siebie i ciesz się wygodnym i estetycznym salonem.

Może Cię również zainteresować

Remont

Jeśli wprowadzisz się do starszego budynku, często napotkasz taki problem: kafelki gdziekolwiek spojrzysz! Zazwyczaj nie są to szykowne płytki z kamienia naturalnego w nowoczesnym...

Budowa domu

Nowoczesna stodoła – każdy z nas słyszał kiedyś tą nazwę, ale prawdopodobnie nadal nie jesteśmy pewni, co ten termin właściwie oznacza. Cóż, ta niezwykła...

Budowa domu

Miedź, niegdyś najlepszy wybór dla wszystkich rur wodociągowych, została nieco odsunięta na bok przez elastyczne rury wykonane z polietylenu usieciowanego, w skrócie „PEX”. Podczas...

Wnętrza i aranżacja

Skandynawski design to przede wszystkim spokój, prostota, czystość, a jednocześnie pełna funkcjonalność. Skandynawski design pojawił się w latach 50-tych XX wieku i stał się...