Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ogród

Jak dbać o ścieżki i chodniki przed domem?

Ścieżki, chodniki i podjazd z kostki brukowej wymagają systematycznej pielęgnacji, aby mogły zachować odpowiedni wygląd i wytrzymałość przez dłuższy czas. Oto kilka krótkich porad, które pozwolą Ci cieszyć się zadbanym i czystym chodnikiem przed Twoim domem.

Pozbywanie się chwastów
Chwasty uwielbiają znajdować sposoby na przetrwanie w małych zakamarkach podjazdu lub płyt chodnikowych patio, więc zanim zaczniemy czyszczenie, musimy się upewnić, że się ich pozbędziemy. Jako najbardziej efektywną metodę, zalecamy użycie systemowego środka chwastobójczego, który zabije te trudne do wykopania chwasty i ich korzenie.

Czyszczenie specjalnym środkiem chemicznym
Użycie środka czyszczącego, który nie jest przeznaczony do stosowania na tarasie, ścieżce lub podjeździe, może pozostawić osad, a nawet je uszkodzić. Dlatego sugerujemy zakup specjalnie zaprojektowanego środka do czyszczenia powierzchni betonowych lub kamiennych, który jest nie tylko bezpieczniejszy, ale także zapewnia doskonałe rezultaty.

Będziesz musiał zmieszać go z wodą zgodnie z instrukcją na etykiecie i albo wlać do wiadra. W przypadku, gdy używasz myjki ciśnieniowej, sprawdź, czy nie ma w niej specjalnego pojemnika, w którym możesz umieścić mieszanki czyszczące.

Czyszczenie ręczne
Podczas czyszczenia ręcznego warto używać nie dużej ilości środka chemicznego, rozlewanego nie zbyt dużej powierzchni, którą możesz podzielić na etapy. Nie warto wylewać środka na całą powierzchnię, gdyż może on wyschnąć zanim przystąpisz do czyszczenia tego fragmentu drogi lub podjazdu. Do ręcznego czyszczenia warto używać szczotki z grubym włosiem, która skutecznie wydrapie brud i mech z Twoich płytek.

Finalne mycie
Kiedy ręcznie usunąłeś brud i mech, czyszczoną powierzchnię musisz teraz spłukać czystą wodą. Tutaj najlepiej sprawdzi się myjka ciśnieniową lub wiadro z wodą.

Najlepszym sposobem na uniknięcie konieczności zbyt częstego czyszczenia naszego tarasu lub podjazdu jest regularne zamiatanie go i utrzymywanie w stanie wolnym od chwastów przy użyciu długotrwałego środka chwastobójczego, zwłaszcza w miejscach łączeń w bruku.

Może Cię również zainteresować

Remont

Jeśli wprowadzisz się do starszego budynku, często napotkasz taki problem: kafelki gdziekolwiek spojrzysz! Zazwyczaj nie są to szykowne płytki z kamienia naturalnego w nowoczesnym...

Budowa domu

Nowoczesna stodoła – każdy z nas słyszał kiedyś tą nazwę, ale prawdopodobnie nadal nie jesteśmy pewni, co ten termin właściwie oznacza. Cóż, ta niezwykła...

Budowa domu

Miedź, niegdyś najlepszy wybór dla wszystkich rur wodociągowych, została nieco odsunięta na bok przez elastyczne rury wykonane z polietylenu usieciowanego, w skrócie „PEX”. Podczas...

Wnętrza i aranżacja

Skandynawski design to przede wszystkim spokój, prostota, czystość, a jednocześnie pełna funkcjonalność. Skandynawski design pojawił się w latach 50-tych XX wieku i stał się...