Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wnętrza i aranżacja

Jak urządzić mieszkanie w stylu loft?

Lubisz surowy styl amerykańskich loftów? Podobają Ci się mieszkania urządzone w industrialnych wnętrzach? Styl loftowy możesz wprowadzić do swojego domu lub mieszkania zawsze, wystarczy kilka prostych, ale bardzo skutecznych zabiegów dekoracyjnych.

Zacznij od przygotowania pomieszczania loft

Wystarczy jedna ściana o surowym charakterze, aby nadać wnętrzu odpowiedni klimat. Jeśli masz oryginalną, betonową ścianę lub ceglaną ścianę, to jest już bardzo dużo. Jeśli Twoje wnętrze obecnie jest bardziej klasyczne, możesz posłużyć się zarówno gipsowymi licówkami cegieł, które można obecnie kupić niemal w każdym sklepie budowlanym i wyglądają wyjątkowo realistycznie.

Są leciutkie, łatwo je położyć, więc jest duża szansa, że położysz je samodzielnie lub z niewielką pomocą. Możesz użyć również plastrów wykrojonych z oryginalnych, starych cegieł i położyć je podobnie jak kafle, na przygotowaną uprzednio ścianę. Rewelacyjnie wyglądają też tynki strukturalne o betonowym wykończeniu. Jeśli masz już tło, czyli rewelacyjną ścianę, możesz wprowadzać meble i dekoracje loftowe.

Nie zapomnij o podłodze

Jeśli chcesz uzyskać niepowtarzalny klimat, możesz położyć jako posadzkę beton polerowany. Będzie bardzo podkreślał industrialny wystrój w stylu loft. Sprawdzą się również drewniane podłogi lub cegły z odzysku.  Nie zapomnijmy tez o kamiennych podłogach, które mogą równie świetnie wyglądać. Jeśli chcesz temu surowemu wnętrzu nadać odrobinę przytulności, możesz pożyć obok kanapy niewielki granatowy dywan shaggy.

Czy salon w stylu loft musi być surowy?

Może być surowy, lecz może być przytulny z pazurem. Salon w stylu loft, to miejsce, w którym będziesz się relaksować. Możesz połączyć charakter industrialny z przytulnością. W czarowaniu wnętrza nieocenioną rolę pełnią poduszki dekoracyjne.

Zarówno poduszki w stylu loft, na przykład poduszki skórzane, czy poduszki o lnianym wykończeniu, jak i takie poduszki dekoracyjne, które przełamią surowość, na przykład futrzane eleganckie poduszki dekoracyjne 50×70 dostępne w naszym sklepie w rozmiarze 50×70 cm możesz położyć na swojej loftowej kanapie lub fotelu. 

Uzyskasz albo wzmocnienie efektu industrialnego, albo wprowadzisz odrobinę ciepła.  Poduszki w stylu loft, to nie tylko surowe dekoracje. Jest szereg poduszek, które wpiszą się w ten styl. Poduszki w kolorach pasujących do cegieł, jak wysmakowane turkusowe poduszki dekoracyjne dostępne tutaj, czy poduszki dekoracyjne rude, to są loftowe dekoracje do domu, które rewelacyjnie ożywiają takie wnętrze bez zaburzania jego harmonii.

Wymarzony pokój w stylu loft

Może Twoje nastoletnie dziecko ma wymarzony pokój w stylu loft? Nie musisz utrzymywać tej samej konwencji w całym mieszkaniu lub domu. Jeśli uwielbiasz wnętrza boho, wnętrza w stylu klasycznym lub inne, a Twoja pociecha wyraża już swoją własną indywidualność w małym królestwie, którym jest pokój, masz wiele możliwości do wsparcia tego procederu.

Wystarczy kilka odpowiednich gadżetów, żeby pokój nabrał odpowiedniego charakteru. Żeby pomóc nastolatkowi udekorować pokój w stylu loft wystarczą surowe ściany, młodzieżowe biurko, stoliczek w stylu loft i oczywiście klimatyczne, czarne poduszki dekoracyjne lub grafitowe poduszki ozdobne.

Pamiętaj jednak, że nie musisz nigdy trzymać się konwencji, to Twój dom i Ty oraz domownicy decydujecie, co się Wam podoba.

Może Cię również zainteresować

Remont

Jeśli wprowadzisz się do starszego budynku, często napotkasz taki problem: kafelki gdziekolwiek spojrzysz! Zazwyczaj nie są to szykowne płytki z kamienia naturalnego w nowoczesnym...

Budowa domu

Nowoczesna stodoła – każdy z nas słyszał kiedyś tą nazwę, ale prawdopodobnie nadal nie jesteśmy pewni, co ten termin właściwie oznacza. Cóż, ta niezwykła...

Wnętrza i aranżacja

Skandynawski design to przede wszystkim spokój, prostota, czystość, a jednocześnie pełna funkcjonalność. Skandynawski design pojawił się w latach 50-tych XX wieku i stał się...

Budowa domu

Miedź, niegdyś najlepszy wybór dla wszystkich rur wodociągowych, została nieco odsunięta na bok przez elastyczne rury wykonane z polietylenu usieciowanego, w skrócie „PEX”. Podczas...

Copyright © 2021 Dom i Ogród ABC