Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wnętrza i aranżacja

Najlepsze kabiny prysznicowe do łazienek

Sklep z kabinami prysznicowymi może zazwyczaj zaoferować wiele modeli i różnych rozwiązań konstrukcyjnych. Wybór najlepszego wcale nie jest tak łatwy, jakby się mogło wydawać. Pod uwagę należy wziąć wiele, zróżnicowanych czynników. Jaka kabina prysznicowa sprawdzi się najlepiej w naszym domu?

Standardowe kabiny prysznicowe

Rozwiązaniem, które większość klientów sklepów z kabinami prysznicowymi wybiera najczęściej, jest standardowa kabina o tradycyjnym kształcie. Składa się na nią kilka istotnych elementów. Pierwszym z nich jest brodzik, w którym znajduje się odpływ. Brodzik może być wykonany z akrylu, co ze względu na cenę jest bardzo popularnym wyborem. Jeżeli komuś zależy jednak na wyższej jakości, to poleca się wybierać brodziki emaliowane, albo nawet ceramiczne, które jednak są zdecydowanie droższe.

Kolejnym elementem tradycyjnej kabiny prysznicowej są ściany, które skutecznie zapobiegają rozchlapywaniu wody naokoło. Mogą być one wykonane z tworzywa sztucznego, co ma jednak swoje wady, choć jest rozwiązaniem najtańszym. Nieco droższe są od nich kabiny szklane, które jednak prezentują się zdecydowanie lepiej. Prawie każdy Sklep z kabinami prysznicowymi ma też do zaoferowania kabiny w różnych kształtach – kwadratowe, prostokątne i półokrągłe. Wybór najlepszej powinien być uzależniony od ilości miejsca dostępnego w łazience i potrzeb wszystkich użytkowników.

Kabiny otwarte i bez brodzika

Innym rozwiązaniem są kabiny pozbawione brodzika. W takiej konstrukcji odpływ ma zupełnie inną konstrukcję. Ma ona najczęściej kształt listwy i wmurowany jest w podłogę. Sama posadzka musi zostać odpowiednio przygotowana i powstaje z użyciem specjalnych materiałów, które zapewniają całkowitą wodoodporność. Ważne jest również zapewnienie odpowiedniego spadku, żeby woda spływała zawsze w stronę odpływu.

Kabiny tego typu mogą być wyposażone w ściany. Wykonane są wtedy bardzo podobnie, jak w przypadku tradycyjnych kabin prysznicowych, jednak umieszczone są nie na brodziku, ale bezpośrednio na podłodze łazienki. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne. Przede wszystkim dlatego, że sprzątanie brodzika jest łatwiejsze. Można go po prostu umyć mopem. Prysznice tego typu mogą mieć również inną konstrukcję. Ciekawym rozwiązaniem są na przykład prysznice wnękowe.

Najważniejsze zalety prysznica w wannie

Różne powody mogą sprawić, że ktoś nie decyduje się w ogóle na zakup kabiny prysznicowej i używa prysznica w wannie. Czasem jest to brak środków – dobrej jakości kabina może być dla wielu osób sporym wydatkiem. Innym razem powodem jest niedostateczna ilość miejsca, żeby postawić kabinę odpowiedniego rozmiaru.

Prysznic w wannie nie musi jednak wcale oznaczać niewygody, choć na pewno wiele osób tak to postrzega. Współcześnie oferowane w handlu rozwiązania mogą sprawić, że prysznic tego rodzaju będzie tak samo komfortowy, jak nawet najlepsza kabina. Można na przykład zdecydować się na montaż specjalnych paneli, które pełnią podobną funkcję do ścian kabiny i skutecznie zabezpieczają łazienkę przed rozchlapywaniem wody.

Może Cię również zainteresować

Remont

Jeśli wprowadzisz się do starszego budynku, często napotkasz taki problem: kafelki gdziekolwiek spojrzysz! Zazwyczaj nie są to szykowne płytki z kamienia naturalnego w nowoczesnym...

Budowa domu

Nowoczesna stodoła – każdy z nas słyszał kiedyś tą nazwę, ale prawdopodobnie nadal nie jesteśmy pewni, co ten termin właściwie oznacza. Cóż, ta niezwykła...

Budowa domu

Miedź, niegdyś najlepszy wybór dla wszystkich rur wodociągowych, została nieco odsunięta na bok przez elastyczne rury wykonane z polietylenu usieciowanego, w skrócie „PEX”. Podczas...

Wnętrza i aranżacja

Skandynawski design to przede wszystkim spokój, prostota, czystość, a jednocześnie pełna funkcjonalność. Skandynawski design pojawił się w latach 50-tych XX wieku i stał się...