Connect with us

Hi, what are you looking for?

Rtv i agd

Najlepsze roboty sprzątające. Porównanie i ranking

Minęły już czasy, gdy odkurzacze-roboty można było znaleźć tylko w domach marzeń rodem z Jetsonów z połowy ubiegłego wieku lub na stronach science fiction. Teraz są to prawdziwe, codzienne urządzenia, które mogą przejąć odpowiedzialność za porządek w Twoim domu, a wiele z nich może pochwalić się takimi funkcjami, jak zaawansowane czujniki, lasery, procesory i oprogramowanie wspomagane przez sztuczną inteligencję.

Jeśli masz problem z uzasadnieniem kosztu odkurzacza-robota, aby utrzymać porządek w swoim domu, wiedz, że te maszyny będą zbierać nawet małe śmieci, takie jak żwirek dla kota i pyłki kurzu. Roboty sprzątające są również wszechstronne: W zależności od trybu sprzątania, mogą czyścić podłogi twarde, płytki, dywany i wykładziny w czystości dzięki silnemu ssaniu, które w niektórych przypadkach rywalizuje z odkurzaczami stacjonarnymi. Co więcej, jeśli schowasz stację dokującą do odkurzacza, będziesz musiał myśleć o odkurzaczu tylko wtedy, gdy czyścisz szczotki i opróżniasz go – masz po prostu automatyczne usuwanie brudu i czystą podłogę.

Odkurzacze robotyczne, mimo że są bardzo fajne, mogą kosztować naprawdę sporo: Niektóre modele z wyższej półki kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Nie musisz wydawać tak dużo, ale w wyższych cenach dostajesz wiele w zamian. Obejmuje to samoopróżniające się kosze na śmieci, mapowanie wielu pomieszczeń i planów pięter, potężną moc czyszczenia i przemyślany projekt sprzętu. Żadna z tych maszyn nie zastąpi mopa i ludzkiego wysiłku na naprawdę brudnej podłodze, więc pomyśl o nich jak o botach do codziennej konserwacji, które podniosą poziom czystości Twojego domu.

Najlepszy robot odkurzający: iRobot Roomba S9 Plus

Jeśli szukasz absolutnie najlepszego robota próżniowego, to jest model dla Ciebie. Za jakością idzie również cena: ponad 4 tyś zł. Za tę oszałamiającą sumę pieniędzy, ten robotyczny odkurzacz zapewnia potężne ssanie i doskonałe usuwanie brudu i kurzu. Doskonałym rozwiązaniem jest stacja dokująca CleanBase, w którą wyposażony jest robot Roomba S9 Plus. Stacja dokująca zarówno ładuje akumulator robota, jak i automatycznie opróżnia jego kosz na śmieci, dzięki czemu sprzątanie staje się jeszcze łatwiejsze, a Ty nie musisz martwić się o żywotność baterii.

Najlepszy robot odkurzacz klasy średniej: Roborock S7

Roborock kosztuje nieco ponad 2.5 tyś zł, jednak nie dorównuje Roombie S9 Plus na przykład w sprzątaniu sierści zwierząt, ale poradzi sobie lepiej niż większość innych odkurzaczy. Skuteczna nawigacja, wspomagana przez liczne czujniki i lasery, jest mocną stroną S7. Kolejną cechą wyróżniającą tego robota jest jego zaawansowana zdolność do mopowania. Wystarczy napełnić zbiornik urządzenia wodą, a następnie założyć dołączoną nakładkę do mopowania. S7 będzie teraz mopować podłogę na polecenie.

Może nawet mopować i odkurzać dywany w trakcie tego samego sprzątania, podnosząc i opuszczając nakładkę mopującą. Aby to zrobić, robot najpierw wykonuje operację mapowania, aby zlokalizować, gdzie znajdują się dywany. Następnie robot używa czujników, aby potwierdzić obecność dywanów w miejscach, w których spodziewa się je znaleźć.

Najlepszy stosunek ceny do jakości: Eufy RoboVac 25C

To najtańsza alternatywa dla drogich modeli, którą kupisz już za ok 700 zł. Oprócz regularnego sprzątania robot ten nieźle radzi sobie również z sierścią zwierząt. Jednym z obszarów, w którym Anker obniżył koszty, jest system nawigacji RoboVac. Urządzenie porusza się po podłodze jak piłeczka pingpongowa w zwolnionym tempie, zmieniając kierunek, gdy napotka jakiś obiekt lub przeszkodę. W rezultacie zakończenie cyklu czyszczenia w naszym pokoju testowym trwa o wiele dłużej niż w przypadku jego poprzedników.

Oto najlepsze roboty odkurzające w 2021 r.
– Najlepszy robot odkurzacz ogólnie: iRobot Roomba i3+ Robot Vacuum
– Najlepszy budżetowy odkurzacz robot: Eufy RoboVac 15C Max Robot Vacuum
– Najlepszy robot odkurzacz z mopem: Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI Robot Vacuum
– Najlepszy robot odkurzacz do twardych podłóg: iRobot Roomba s9+ Robot Vacuum
– Najlepszy robot odkurzacz dla włosów zwierząt domowych: Bissell SpinWave Robot Vacuum

Może Cię również zainteresować

Remont

Jeśli wprowadzisz się do starszego budynku, często napotkasz taki problem: kafelki gdziekolwiek spojrzysz! Zazwyczaj nie są to szykowne płytki z kamienia naturalnego w nowoczesnym...

Budowa domu

Nowoczesna stodoła – każdy z nas słyszał kiedyś tą nazwę, ale prawdopodobnie nadal nie jesteśmy pewni, co ten termin właściwie oznacza. Cóż, ta niezwykła...

Wnętrza i aranżacja

Skandynawski design to przede wszystkim spokój, prostota, czystość, a jednocześnie pełna funkcjonalność. Skandynawski design pojawił się w latach 50-tych XX wieku i stał się...

Remont

Najbardziej ekscytujące, a często zarazem najtrudniejsze jest wybieranie odpowiedniej farby. Już sam wybór koloru jest wystarczająco trudny, na dodatek wybór odpowiedniej tekstury może być...

Copyright © 2021 Dom i Ogród ABC