Connect with us

Hi, what are you looking for?

Rtv i agd

Najlepsze zmywarki 45cm, ranking

Wąskie zmywarki nie mają takiej samej pojemności jak ich więksi koledzy, ale zdziwisz się, jak wiele można w nich zmieścić. Są one idealne dla mniejszych rodzin.

Wybór odpowiedniej może być jednak wyzwaniem, ponieważ do wyboru jest mnóstwo marek i modeli. Dlatego poświęciliśmy czas na zbadanie specyfikacji, zebranie recenzji i sprawdzenie cen praktycznie każdego modelu zmywarki 45 cm dostępnego w sprzedaży, aby zidentyfikować pięć najlepszych urządzeń oszczędzających czas i miejsce.

Jak wybrać najlepszą wąską zmywarkę?
Standardowa zmywarka mierzy 60 cm szerokości, podczas gdy wąskie modele mają zaledwie 45 cm szerokości. Oznacza to, że pojemność jest mniejsza, ale i tak można w niej sporo zmieścić. Większość wąskich modeli pomieści dziewięć lub dziesięć kompletów naczyń – każdy z nich to jeden talerz obiadowy, talerz boczny lub deserowy, miska do zupy, szklanka, filiżanka i spodek oraz pięć sztućców. Dla porównania, w pełnowymiarowym urządzeniu jest to 14 kompletów naczyń

Dla kogo najlepiej sprawdzą się wąskie zmywarki?
Wąskie zmywarki doskonale nadają się do mieszkań z jedną sypialnią, kawalerek, wąskich łodzi, małych przyczep kempingowych, domków wiejskich i letniskowych; generalnie są dobrym wyborem wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest na wagę złota.

Na jakie cechy należy zwrócić uwagę?
Wygląd zewnętrzny i panel sterowania będą pierwszą rzeczą, na którą zwrócisz uwagę, ale ostatecznie najważniejsze jest to, co znajduje się wewnątrz. Oczywiste jest, że im więcej wydasz, tym lepsza będzie jakość elementów wewnętrznych urządzenia.

Wolnostojące czy zintegrowane?
Najpopularniejsze są pralki wolnostojące, ponieważ można je zainstalować praktycznie wszędzie. Wszystko, czego potrzebujesz, to odpowiednia przestrzeń z dostępem do zasilania elektrycznego, ujściem zimnej wody (lub ciepłej i zimnej, jeśli urządzenie ma dwa ujścia) i dostępem do rury odpływowej.

Modele zintegrowane są zaprojektowane tak, aby pasowały do istniejących szafek kuchennych. Wyglądają elegancko, ale mają wady. Po pierwsze, są one w rzeczywistości stałą instalacją: prawdopodobnie będziesz musiał zostawić urządzenie za sobą, jeśli się przeprowadzisz. A panel sterowania jest zwykle ukryty, więc nie można sprawdzić timera bez fizycznego otwierania drzwi. Nie jest to jednak problem powszechny.

Oto najlepsze zmywarki 45 cm na rynku:

Indesit Push & Go DSFO3T224Z

Indesit nie zdobędzie żadnej nagrody za swój oszałamiająco niebanalny wygląd, ale to świetna wąska zmywarka za rozsądne pieniądze. Zmieści się w niej 10 kompletów naczyń, a górny regał o regulowanej wysokości i wyjmowany kosz na sztućce sprawiają, że bez problemu zmieści się w niej ładunek pełen garnków i patelni.

Jest również łatwa w obsłudze, a przycisk Push & Go oznacza, że możesz ustawić standardowe zmywanie za jednym naciśnięciem przycisku. Na szczęście rezultaty również nie są złe, a wydajność zmywania jest wystarczająco dobra, aby poradzić sobie nawet z naszymi najtrudniejszymi testami, nie przynosząc przy tym wstydu. Jak na model o niewielkich rozmiarach, Indesit nie oszczędza na mocy zmywania.

Bosch Serie 2 SPS2IKW04G


Jeśli Twój budżet nie pozwala na zakup modelu Serie 4 firmy Bosch, rozważ ten niedrogi, dziewięciomiejscowy model, który oferuje niemal tyle samo atrakcyjnych technologii, ale kosztuje o 150 zł mniej. Posiada on nawet bardzo podobny interfejs i prawie tyle samo programów zmywania, w tym przypadku Intensywny 70˚C, Auto 45-65˚C, Eco 50˚C i Szybki 65˚C, plus domyślne płukanie wstępne oznaczone jako Ulubione.

W większości przypadków prawdopodobnie zdecydujesz się na tryb Auto, który trwa od 90 do 150 minut. Możesz też rzucić wyzwanie i wybrać tryb Intensywny 70˚C (do 135 minut), który unicestwi każdą resztkę ciasta, pozostawiając wszystko lśniąco czyste. Jak można się spodziewać, program Eco 50˚C trwa najdłużej (około 215 minut), ale zużywa mniej wody i energii elektrycznej, a niektórzy użytkownicy donoszą, że pierze i suszy równie dobrze jak program Auto. Jeśli na pokładzie znajdują się jakieś tworzywa sztuczne, można skorzystać z przycisku Extra Dry, który suszy je bardziej efektywnie.

Inne rozwiązania techniczne obejmują funkcję DosageAssist, która namacza tabletkę do zmywarki przed wypuszczeniem jej mokrej zawartości do zalewy oraz inteligentną aplikację Bosch dla tych, którzy lubią sterować swoimi urządzeniami z wygodnej kanapy.

Jak wszystkie modele firmy Bosch, także ten wyposażony jest w doskonały górny kosz o regulowanej wysokości oraz składane podpórki pod talerze w koszu poniżej. Niestety, kosza na sztućce nie można przesuwać, ale to akurat nie stanowi większego problemu, biorąc pod uwagę cenę, praktyczność i ogólną funkcjonalność urządzenia.

Bosch Serie 4 SPS4HMW53G

To cudo ze średniej półki cenowej zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla nawet dziesięciu nakryć i jest wyposażone w łatwą do załadowania tacę na sztućce VarioDrawer. Dostępny jest również trzystopniowy kosz górny VarioFlex z regulacją wysokości, który pomieści do dziesięciu talerzy bocznych i pół tuzina filiżanek oraz kosz dolny wystarczająco duży, aby pomieścić kombinację do dziesięciu małych talerzy obiadowych i dwóch do czterech wysokich szklanek. Dolny kosz można również regulować w celu załadowania garnków i patelni.

Model ten posiada sześć przydatnych programów, sterowanych za pomocą intuicyjnego interfejsu z przyciskami dotykowymi. Na przykład, program Intensywny 70˚C umożliwia dokładne umycie najbardziej zabrudzonych garnków i talerzy, podczas gdy tryb Eco 50˚C ogranicza zużycie energii elektrycznej do minimum, nie wpływając na rezultaty (woda jest chłodniejsza, ale działa dłużej). W przypadku słabo zabrudzonych przedmiotów, wybierz tryb Quick 65˚C, a wszystko skończy się po około 30 minutach. Jeśli natomiast naciśniesz przycisk Silence, urządzenie ograniczy hałas do minimum (dokładnie do 42 dB) dzięki programowi Eco 50°C, zmniejszeniu ciśnienia natrysku i wydłużeniu fazy zmywania. Z kolei funkcja ExtraDry to świetna opcja dla garnków i wolno schnących tworzyw sztucznych.

Model ten może się również pochwalić inteligentną funkcją oszczędzania wody o nazwie ActiveWater, która wykorzystuje czujniki do wykrywania ilości zanieczyszczeń w wodzie używanej do wstępnego płukania. Jeśli woda jest wystarczająco czysta, jest ona ponownie wykorzystywana do głównego zmywania. Proces ten pozwala zaoszczędzić od trzech do sześciu litrów wody na jedno zmywanie.

Miele G5640S


Wielu recenzentów poleca Miele i nie bez powodu: choć jej produkty mogą być droższe od konkurencji, to należą do najbardziej wydajnych, niezawodnych i trwałych urządzeń na rynku. Inżynierowie oceniają je również dlatego, że są z reguły łatwiejsze w naprawie.

Ten wysokiej klasy wolnostojący piekarnik o klasie energetycznej A++ obsługuje do siedmiu kompletów naczyń i jest wyposażony w górną tacę na sztućce zamiast tradycyjnego kosza. Dzięki temu nie tylko zyskujesz więcej miejsca w dolnej części urządzenia, ale także masz pewność, że sztućce są odpowiednio czyszczone.

Pod względem funkcjonalności model ten posiada pięć głównych programów: Automatyczny, Eco, QuickPowerWash, Delikatny dla delikatnych naczyń szklanych oraz Intensywny 75˚C do radzenia sobie z trudnymi produktami spożywczymi, takimi jak stwardniałe musli. Wyposażona jest również w tryb ExtraQuiet do użytku nocnego.

Suszarka G5640SC jest wyposażona w górną półkę o regulowanej wysokości, aby zapewnić miejsce na wysokie kieliszki, a także w funkcję suszenia z otwartymi drzwiami – drzwi automatycznie otwierają się pod koniec cyklu suszenia, aby umożliwić cyrkulację powietrza i zagwarantować, że nawet plastikowe przedmioty wyjdą suche jak pieprz.

Zużycie wody jest wzorowe – pralka zużywa zaledwie 6,5 l podczas przeciętnego zmywania – to mniej niż pojemność przeciętnego zlewu kuchennego. Złącze gorącej wody pozwala natomiast zmniejszyć zużycie energii elektrycznej nawet o 50%.

Jeśli szukasz wąskiej zmywarki o mniejszej pojemności, która doskonale zmywa naczynia, garnki i sztućce, to jest to urządzenie dla Ciebie. Przyznaj, że za niewiele mniej niż 950 funtów nie jest to tania maszyna, ale prawdopodobieństwo, że będzie działać bezawaryjnie przez wiele, wiele lat jest bardzo wysokie.

Może Cię również zainteresować

Remont

Jeśli wprowadzisz się do starszego budynku, często napotkasz taki problem: kafelki gdziekolwiek spojrzysz! Zazwyczaj nie są to szykowne płytki z kamienia naturalnego w nowoczesnym...

Budowa domu

Nowoczesna stodoła – każdy z nas słyszał kiedyś tą nazwę, ale prawdopodobnie nadal nie jesteśmy pewni, co ten termin właściwie oznacza. Cóż, ta niezwykła...

Budowa domu

Miedź, niegdyś najlepszy wybór dla wszystkich rur wodociągowych, została nieco odsunięta na bok przez elastyczne rury wykonane z polietylenu usieciowanego, w skrócie „PEX”. Podczas...

Wnętrza i aranżacja

Skandynawski design to przede wszystkim spokój, prostota, czystość, a jednocześnie pełna funkcjonalność. Skandynawski design pojawił się w latach 50-tych XX wieku i stał się...