Panel ogrodzeniowy to nic innego, jak fragment ogrodzenia. Fragment ogrodzenia, czy inaczej mówiąc przęsło ogrodzeniowe z dedykowanym sposobem montażu.
Ogrodzenia panelowe a tradycyjne
Ogrodzenie składające się z paneli ogrodzeniowych różni się od tradycyjnego tym, że panele ogrodzeniowe można doczepiać do siebie za pomocą złączek do kolejnego słupka. Są bardzo szybkie w montażu i tanie. Na rynku polskim mamy do czynienia z takim rodzajem ogrodzenia już od kilkudziesięciu lat. Pierwszymi były te wykonywane z betonu i tworzyły ścianę wokół posesji. Tzw. ogrodzenia lamelowe, czyli drewniana osłonka, to także panel ogrodzeniowy. Można je instalować na siatce ogrodzeniowej lub przyczepiać bezpośrednio do słupków ogrodzeniowych.
Jakie mamy rodzaje paneli ogrodzeniowych?
Jeśli inwestorowi zależy na szybkim ustawieniu na działce ogrodzenia, zapewne wybierze nowoczesne stalowe panele. Po montażu kształtowników wystarczy przytwierdzić panele ogrodzeniowe i płot już jest wykonany. Montaż nie powinien zająć więcej niż dwa dni. Jeśli zatrudnimy wykwalifikowanych robotników płot z paneli ogrodzeniowych stalowych może zając kilka godzin. Ogrodzenia systemowe mogą być proste i przetłaczane. Gdy zdecydujemy się na tę drugą wersję możemy być pewni, że nasz płot będzie bardziej odporny na zgniatanie, uszkodzenia, wyginanie. Są jeszcze ogrodzenia ocynkowane, malowane proszkowo, drewniane i te z wymiennymi elementami.
Wybrać ogrodzenie tradycyjne czy z paneli ogrodzeniowych?
Jeśli ma się wystarczające, duże środki można postawić na kuty płot. Takie ogrodzenie postawione na betonowych słupkach wygląda estetycznie i elegancko. Jednak bardzo drenuje nasze portfele. Ogrodzenia z paneli ogrodzeniowych są zdecydowanie tańsze i także cieszą oko swoim wyglądem. Jest kilka opcji, dzięki którym płot będzie wyglądał estetycznie. Na pewno taką opcją jest ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych betonowych montowanych za pomocą słupków. Najtańszym rozwiązaniem jest ogrodzenie panelowe w postaci siatki ogrodzeniowej.
