Connect with us

Hi, what are you looking for?

Rtv i agd

Płyta indukcyjna – czy warto ją kupić? Jakie są jej wady i zalety.

Płyty indukcyjne są obecnie na topie; eleganckie, nowoczesne, czyste i szybkie. Stały się tak samo obowiązkowe w nowoczesnej luksusowej kuchni, jak białe minimalne bezuchwytowe drzwi. Twój projektant kuchni powinien być w stanie powiedzieć ci wszystko, co musisz wiedzieć o przydatności indukcji do twojego projektu. Na razie wymienię kilka plusów i minusów poniżej:

Zalety płyt indukcyjnych
Są niezwykle łatwe do czyszczenia. Minęły czasy demontażu skomplikowanej tablicy okrągłych pierścieni, płyt i metalowych rusztów po każdym posiłku. Kombinacja tłuszczu i pozostałości oleju na stali nierdzewnej podstawy płyty sprawia, że prawie niemożliwe jest czyszczenie bez smug (nie jest to idealne rozwiązanie we współczesnej kuchni), nie wspominając już o wszystkich kolczastych częściach, które zawsze przebijają się przez szmatkę do czyszczenia i wbijają się w twoje ręce!

Z płytami indukcyjnymi wszystko, co musisz zrobić, to rozpylić na jakiś środek czyszczący, wytrzeć do czysta, wypolerować do sucha i masz piękne czarne lustro w swoim blacie. Niektóre modele pasują płasko i równo z blatem i te są najłatwiejsze do utrzymania w czystości. Inne mogą mieć lekki skos lub ramę ze stali nierdzewnej i wymagają trochę więcej wysiłku, aby utrzymać.Jest tak samo wydajna jak gaz, jeśli nie bardziej. Przyznał, że w przeszłości technologia indukcji nie żył do szumu, ale czas dał nam wszechstronny iw pełni funkcjonalny gotowania strefy. Mówię z osobistego doświadczenia, że za pomocą jednego przycisku (zamiast przekręcenia tłustego pokrętła) można doprowadzić patelnię od wrzenia do natychmiastowego wrzenia. Niektóre płyty indukcyjne posiadają również funkcję boost, która skupia całą energię z magnesów pod jedną patelnią, doprowadzając ją w ten sposób do wrzenia znacznie szybciej.

Jest bezpieczniejsza. Nic w kuchni nie jest bardziej niebezpieczne niż otwarty płomień (może z wyjątkiem zestawu tępych noży!), a z płytą indukcyjną to ryzyko jest całkowicie wyeliminowane.

Jeśli nie masz w domu instalacji gazowej, nie musisz już trzymać w domu zdrewniałej dużej butli, indukcję podłącza się do sieci i już możesz stworzyć idealny omlet.

Niektóre z nowszych modeli są bezstrefowe, co oznacza, że możesz umieścić patelnię w dowolnym miejscu. Ma to również tę zaletę, że podgrzewa całe dno kociołka do ryb lub puszki do pieczenia; idealne do robienia sosu!

Wszystkie płyty indukcyjne są wyposażone w blokadę zabezpieczającą przed dziećmi, aby maluchy nie mogły przypadkowo ich obsługiwać.

Wady płyt indukcyjnych
Charakter indukcji oznacza, że trzeba zmienić wszystkie swoje patelnie lub kupić konwerter płyt indukcyjnych, ale szczerze mówiąc, jeśli szukasz mieć nową kuchnię zainstalowaną, są szanse, że twoje patelnie są tak stare i potrzebują wymiany, jak oryginalna kuchnia.

Nie widać, że podgrzewanie jest włączone tak, jak w przypadku gazu. Jednak z niektórych płyt indukcyjnych wydobywa się lekki brzęczący hałas. Zazwyczaj można również zobaczyć jświatło wskaźnika lub ikony (jeśli płyta ma ekran), który powie Ci, które z nich są aktywne. Również jako środek ostrożności, strefy w płycie indukcyjnej działają tylko wtedy, gdy znajduje się na nich patelnia.

Gotowanie z użyciem woka nie jest tak wydajne. Nic nie może się równać z gorącym skwierczeniem woka na gazowym pierścieniu wok. Płomień rozciąga się na boki woka, dając Ci ciepło na okrągło, które jest świetne do ćwiczenia umiejętności szefa kuchni w podrzucaniu warzyw bez użycia łopatki. Istnieje kilka rozwiązań na rynku, gdzie indukcja kompatybilne woki są zaniepokojeni. Niektórzy producenci wprowadzili dedykowany wok domino, który składa się z prostokątnej płyty indukcyjnej z dipped miski-jak wgłębienie, w którym konkretny wok indukcji pasuje do. Minusem tej konstrukcji jest to, że można używać tylko tej jednej patelni z tym jednym wokiem. Inne rozwiązanie wykorzystuje okrągłą metalową podstawę, która znajduje się pomiędzy płaską indukcją samego woka. Nie zaleca się do energicznego potrząsania i podrzucania składników, aby powiedzieć, co najmniej.

Należy podkreślić, że płyta indukcyjna może potencjalnie powodować zakłócenia w pracy rozruszników serca i dlatego zaleca się, aby osoby wyposażone w jeden nie powinny obsługiwać płytę indukcyjną.

Może Cię również zainteresować

Wnętrza i aranżacja

Skandynawski design to przede wszystkim spokój, prostota, czystość, a jednocześnie pełna funkcjonalność. Skandynawski design pojawił się w latach 50-tych XX wieku i stał się...

Remont

Najbardziej ekscytujące, a często zarazem najtrudniejsze jest wybieranie odpowiedniej farby. Już sam wybór koloru jest wystarczająco trudny, na dodatek wybór odpowiedniej tekstury może być...

Budowa domu

W przypadku projektowania i budowania z cegieł ich rozmiar ma znaczenie. Wymiary cegły mają wpływ na wiele rzeczy, takich jak sposób zaprojektowania budynku, ogólna...

Budowa domu

Płaskie dachy są estetycznie interesującą i energooszczędną alternatywą dla tradycyjnych dachów spadzistych. Chociaż płaskie dachy stwarzają kilka problemów w porównaniu z dachami spadzistymi, wielu...

Copyright © 2021 Dom i Ogród ABC