Connect with us

Hi, what are you looking for?

Budowa domu

Rodzaje blach dachowych: trapezowe, faliste , poliwęglanowe. która sprawdzi się najlepiej?

Arkusze dachowe są używane jako pokrycie w obiektów przemysłowych, garaży wolnostojących lub konstrukcji budowlanych. Te blachy dachowe są lekkie, trwałe, łatwe w instalacji, o wysokiej odporności na ekstremalne warunki pogodowe i chronią wnętrze budynku.

Wszyscy jesteśmy świadomi popularnej frazy, „dach nad głową jest sposobem na życie.” Tak, całkowicie się z tym zgadzamy, ale, pytanie brzmi, jaki rodzaj blachy trapezowej jest najlepszy? Istnieje wiele rodzajów blach dachowych dostępnych u producentów blach dachowych. Można znaleźć arkusze wykonane z różnych materiałów, o różnych wzorach i rozmiarach. Jak więc wybrać ten jeden arkusz blachy dachowej, który najlepiej pasuje do konstrukcji budynku komercyjnego? Aby to zrobić, najpierw poznajmy wiele rodzajów blach dachowych.

1.Blachy dachowe powlekane kolorami
Blachy dachowe z powłoką kolorową to w rzeczywistości blachy metalowe, które mogą być wykonane z cynku lub glinu, ale są pokryte farbą. Rzecz w tym, że blachy metalowe po pewnym czasie mogą ulec korozji, ponieważ metal ulega korozji pod wpływem tlenu. Z pomocą przychodzą jednak blachy dachowe z powłoką kolorową. Nawet jeśli arkusze są wykonane z metalu, farba na nich nie pozwala metalowi korodować, a arkusze te mogą być używane nawet przez 60 lat przy niskich kosztach konserwacji. Metal jest również przewodnikiem ciepła, ale już nie, ponieważ blachy dachowe z kolorową powłoką zapobiegają przedostawaniu się ciepła do wnętrza budynków. A co najważniejsze, blachy powlekane kolorowo sprawią, że Twój budynek będzie wyróżniał się w tłumie. Kto by tego nie chciał?

2.Blachy dachowe z tworzywa sztucznego
Czasami możesz mieć niski budżet na budowę, ale to nie znaczy, że musisz iść na kompromis w kwestii jakości blach dachowych. Zamiast metalowych arkuszy dachowych można zdecydować się na plastikowe arkusze dachowe. Te arkusze są niezwykle lekkie, trwałe i ekonomiczne w porównaniu do arkuszy metalowych. Plastikowe blachy dachowe są odporne na korozję i są bardzo łatwe do czyszczenia.

3.Trapezowe blachy dachowe
Trapezowe blachy dachowe mają żebrowany lub powtarzający się wzór falisty w poprzek arkusza. Te blachy dachowe są często powlekane kolorem. Jeśli chcesz, aby Twój dach miał jakiś wzór, preferowanym wyborem powinna być blacha dachowa trapezowa. Blachy te są odporne na wodę, ciepło i korozję chemiczną dzięki wielokolorowej powłoce. Arkusze te są realną opcją do przewodzenia energii elektrycznej poprzez izolację termiczną. Dlatego arkusze te są ekonomiczne w naturze.

4.faliste blachy dachowe
Kiedy jesteś u producentów pokryć dachowych, często mylisz blachy trapezowe z blachami falistymi. Blachy dachowe faliste mają falisty wzór jak trapezowe, ale są lekkie i bardzo nietrwałe w naturze. Te blachy dachowe są wykonane z ocynkowanej blachy stalowej i są najczęściej używane jako materiał podstawowy. Ponadto, ze względu na swoją nietrwałą naturę, arkusz nie może stać samodzielnie. Potrzebuje trochę wsparcia, może przez śruby.

5.Płyty dachowe z poliwęglanu
Ponownie jak inne arkusze dachowe, poliwęglanowe arkusze dachowe są lekkie i trwałe. Ale, interesującą częścią tych arkuszy jest to, że arkusze są bardzo elastyczne. Twój dach może mieć skomplikowane wzory, a niektóre arkusze dachowe ograniczają cię od tego gotowego cięcia. Arkusze poliwęglanu można łatwo ciąć i nadać kształt z ostrym krawędzi nożyczek. Nie tylko to, że te płyty dachowe pozwalają na maksymalną ilość światła, aby wejść, ale blokuje szkodliwe promienie UV. Czyż nie jest to interesujące? Istnieje również poliwęglanowe blachy dachowe faliste, które są ognioodporne. Ten rodzaj arkuszy jest najczęściej używany do celów przemysłowych.

Może Cię również zainteresować

Wnętrza i aranżacja

Skandynawski design to przede wszystkim spokój, prostota, czystość, a jednocześnie pełna funkcjonalność. Skandynawski design pojawił się w latach 50-tych XX wieku i stał się...

Remont

Najbardziej ekscytujące, a często zarazem najtrudniejsze jest wybieranie odpowiedniej farby. Już sam wybór koloru jest wystarczająco trudny, na dodatek wybór odpowiedniej tekstury może być...

Budowa domu

W przypadku projektowania i budowania z cegieł ich rozmiar ma znaczenie. Wymiary cegły mają wpływ na wiele rzeczy, takich jak sposób zaprojektowania budynku, ogólna...

Budowa domu

Płaskie dachy są estetycznie interesującą i energooszczędną alternatywą dla tradycyjnych dachów spadzistych. Chociaż płaskie dachy stwarzają kilka problemów w porównaniu z dachami spadzistymi, wielu...

Copyright © 2021 Dom i Ogród ABC