Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ogród

Trawnik po zimie

Sztuczna trawa to łatwa w utrzymaniu i wiecznie zielona alternatywa naturalnego trawnika. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ to doskonałe rozwiązanie na proste i bezproblemowe ogrodnictwo. Wiele osób zastanawia się jednak, jak wygląda jej czyszczenie i pielęgnacja. Wiosna tuż za rogiem więc widmo wiosennych porządków zbliża się do właścicieli ogrodów. Na szczęście, jeśli jest się szczęśliwym posiadaczem sztucznego trawnika, można poświęcić znacznie mniej czasu na jego utrzymanie niż w przypadku naturalnej trawy darniowej. Jeśli zastosujesz się do tych podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji na ten sezon, będziesz cieszyć się pięknym trawnikiem przez całą wiosnę.

Jak zadbać o trawę z rolki na wiosnę?

Dystrybutor sztucznej trawy podkreśla, że pielęgnacja sztucznego trawnika nie wymaga wiele czasu i pieniędzy. W większości można polegać na Matce Naturze, która zmyje i zdmuchnie wszelkie zabrudzenia z powierzchni w deszczowy lub wietrzny dzień, więc rutynowa pielęgnacja sztucznego trawnika dla właściciela jest minimalna. Istnieje kilka czynności, których od czasu do czasu trawa z rolki może potrzebować.

 1. Usuwanie liści ogrodowych i ogólnych zanieczyszczeń to jedna z niewielu procedur konserwacyjnych, które powinieneś dodać do swojej ogrodowej rutyny, gdy dbasz o sztuczną trawę.
 2. Podczas obcinania otaczających posiadłość żywopłotów, roślin i drzew , odpady powinno się od razu zbierać, ograniczając ilość szczątków, które w naturalny sposób lądują na trawie.
 3. Sprawdź, czy nie ma żadnych plam i postaraj się je usunąć jeszcze przed sezonem. Zapobiegnie to ich wysychaniu i przywróci nieskazitelny wygląd Twojej trawy. Dystrybutor sztucznej trawy radzi użyć wody i mydła do niewielkich zabrudzeń, a amoniaku do mocniejszych.
 4. Inwestowanie w naturalny środek chwastobójczy zajmie się wszystkimi obszarami sztucznej trawy. Aplikowanie tego dwa razy w roku na początku sezonu wiosennego i letniego powinno zapobiec rozwojowi chwastów.
 5. Trawa z rolki wymaga również okresowego szczotkowania i ogólnego wyczesania włosia, aby utrzymać je w doskonałym stanie. Należy to zrobić, gdy iluzja prawdziwej trawy zanika, a sztuczna trawa wydaje się spłaszczona. Dystrybutor sztucznej trawy podpowiada, że szczotka o średniej i miękkiej szczecinie, która będzie wystarczająco delikatna dla trawy, a jednocześnie wykona tę pracę, jest idealnym narzędziem do szczotkowania sztucznej trawy.

Korzyści z zakupu sztucznej trawy z rolki

Jedną z głównych zalet układania sztucznej trawy w ogrodzie jest obietnica, że nigdy więcej nie będziesz musiał kosić trawnika! Oto kilka innych powodów, dla których warto zainwestować w sztuczną trawę. 

 • Zmniejsza koszty rachunków za wodę – konieczność regularnego podlewania to przeszłość!
 • Idealnie nieskazitelny trawnik przez cały rok.
 • Przyjazny zwierzętom i idealny na spotkania rodzinne.
 • Koniec z błotnistą przestrzenią w ogrodzie – sztuczna trawa z rolki została zaprojektowana tak, aby szybko odprowadzać nadmiar wody.
 • Brak problemów z blaknięciem spowodowanym przez słońce.
 • Nie jest konieczne odchwaszczanie, przycinanie ani specjalistyczna i czasochłonna pielęgnacja.
 • Długa żywotność produktu.

Układanie sztucznej trawy

Posiadanie naturalnego trawnika wiąże się z jego odpowiednio wczesnym wysianiem, a następnie regularnym podlewaniem i koszeniem. Dodatkowo na jego wzrost ma wpływ jakość gleby, nasłonecznienia czy nawóz. Nie zawsze nakład pracy jest proporcjonalny do uzyskanych efektów. Takich problemów nie ma ze sztuczną trawą z rolki – montaż sztucznej trawy to proste i szybkie zadanie, które nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani narzędzi. Ważne jest, aby zadbać o czyste, równe i utwardzone podłoże. Układanie sztucznej trawy należy też poprzedzić odpowiednimi pomiarami terenu, aby wiedzieć, ile rolek trzeba zamówić.

Jeśli nadal nie jesteś zdecydowany, czy położyć sztuczną trawę w swoim ogrodzie, sprawdź modele trawy z rolki na stronie trawa-krajobrazowa.pl i dowiedz się więcej o charakterystyce poszczególnych wariantów.

Może Cię również zainteresować

Remont

Jeśli wprowadzisz się do starszego budynku, często napotkasz taki problem: kafelki gdziekolwiek spojrzysz! Zazwyczaj nie są to szykowne płytki z kamienia naturalnego w nowoczesnym...

Budowa domu

Nowoczesna stodoła – każdy z nas słyszał kiedyś tą nazwę, ale prawdopodobnie nadal nie jesteśmy pewni, co ten termin właściwie oznacza. Cóż, ta niezwykła...

Budowa domu

Miedź, niegdyś najlepszy wybór dla wszystkich rur wodociągowych, została nieco odsunięta na bok przez elastyczne rury wykonane z polietylenu usieciowanego, w skrócie „PEX”. Podczas...

Wnętrza i aranżacja

Skandynawski design to przede wszystkim spokój, prostota, czystość, a jednocześnie pełna funkcjonalność. Skandynawski design pojawił się w latach 50-tych XX wieku i stał się...